close
aaa11 (90) (1)

Ünlü anneler aynı mesleği paylaşan çocukları ile göz önündedir. Örnek verecek olursak Yeşilçam oyuncularından yola çıkılabilir. Ünlü annelerin ünlü çocukları adına Filiz Akın karşımıza çıkmakta. Nitekim oğlu İlker İnanoğlu küçük yaştan beri kameralar karşısında. Söz yazarı olarak adından bir hayli söz ettiren merhum Aysel Gürel’de örnekler arasında. Yine oyuncu olan Müjde Ar, Aysel Gürel’in kızı olarak bilinmekte.

Sesleri ile ülkemizde bir hayli dikkat çeken Şevval Sam ile LemanSam da ünlü anne – kız olarak ifade ediliyor. Öyle ki Leman Sam gibi kızı Şevval Sam’da sesi ile sahnelerde boy gösteren bir isimdir. Yine Yeşilçam’dan yola çıkacak olursak Hülya Koçyiğit karşımıza çıkmakta. Kızı Gülşah Soydan, çocuk oyuncular arasındaydı. Yani Yeşilçam döneminde adından söz ettiren oyuncuların arasında yer almakta.

 

Oyuncu Annelerin Ünlü Çocukları

Genel anlamda oyuncuların çocukları ünlü birer isim hale gelmiştir. Son zamanlarda dikkat çeken bu isimlerden bir tanesi de Alize Gördüm olarak ifade edilmekte. Nitekim yine oyuncu olan Vahide Perçin ile babası ALTAN Gördüm’den sıkı eğitim aldığı belli oluyor. Aliye Uzuntağan ise dönemin eski oyuncuları arasında gösterilmekte. Yine kısı Ayşecan Tatati’de yeni dönem dizilerde gördüğümüz oyunculardan bir tanesidir.

Yeşilçam’dan oyuncu örnekleri devam ediyor. Suna Yıldızoğlu, hem güzelliği hem de oyunculu ile göz dolduran Yeşilçam artistlerinden bir tanesidir. Kızı olan Yasemin Allen ise annesi gibi güzel ve yetenekli bir oyuncu olma yolunda devam etmekte. Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Mine Mutlu ise iki ünlü çocuğa sahiptir. Bunlardan ilki Çağkan Çulha iken sonradan kızı Büşra Çulha’da oyunculuk yolunda adım atmıştır.

Son Dönemde Ünlülerin Ünlü Çocukları

Son dönemden örnek verecek olursak Çağla Irmak gösterilebilir. Annesi Hülya Gülşen Irmak gibi oyuncu olan ünlülerden bir tanesidir. Ünlü annelerin ünlü çocukları olarak Belkıs Diligil ve kızı Çiçek Diligil’de ifade edilmekte.

admin

The author admin